Mükelleflerimiz 


Potansiyel mükelleflerimiz ile herhangi bir hizmet sözleşmesi imzalamadan önce, potansiyel mükellefimiz hakkında bir ön araştırma gerçekleştirilmektedir. Potansiyel müşterilerimizin, mali otoritelerce sakıncalı bir kaydı olmaması firma politikamız doğrultusunda tercih sebebidir. Türkmen, mükelleflerinin ve mükellef çalışanlarının yaptıkları işler konusunda şeffaf olmasını ister. Firmamız, denetim ekibinin verimli çalışması ve denetim raporlarının gerçeği yansıtması için mükelleflerimizde görevli herkesin ekibimize yardımcı olmasını ister. Denetim ekibimizin çalışmasını zorlaştırıcı ve yanıltıcı bilgi verilmesi durumunda, şirketin veya çalışanlarının yasadışı işler yapması durumunda hizmet sözleşmemiz tek taraflı olarak feshedilir ve ilgili mercilere bu konular hakkında bilgi verilir. Türkmen grubu olarak hizmet verdiğimiz mükelleflerimizin belli yıllık ciroya sahip olması özelliği aranır. Firmamız için mükelleflerimizin yaptığımız işin özünü anlamaları, denetim ekibimize bilgi verme tarzı, hizmet ücretimize duyulan saygı önemlidir. Firmamız eski mükellefleri ya da potansiyel mükellefleri ile sözleşme imzalarken mükelleflerin daha önceki davranışlarını göz önüne alır. Hizmet sözleşmesi doğrultusunda mükelleflerimizin üzerlerine düşen maddi yükümlülüklerini yerine getirmeme durumunda Türkmen Grubu sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir. 

Kontrol Etme 

Türkmen düzenleyici kurumların yeni uygulamalarını yakından takip etmektedir. Türkmen, denetimlerini daha verimli kılmak ve raporlarının sürekli olarak doğruları yansıtması için uygun, yeterli, etkin ve kanuna uygun denetim metotları uygulamaktadır. 

Firmamızda geçerli olan kalite felsefesi, kalite çemberimizin kilit noktasıdır. Kalite çemberinin tam anlamı ile yürütülmesi için şirketimizin yönetim kurulu üyeleri bizzat bu göreve atanır. 

Türkmen verdiği hizmeti her zaman geliştirmek için mükellefleri ile sürekli temas halinde bulunarak mükelleflerinden gelen önerileri dinler ve uygular.