Türkmen Danışmanlık ve Mali Denetim Grubu, 2005 yılında International Practice Group-IPG’ye tam üye olmuştur. IPG, uluslararası işbirliği örgütüdür. Avrupa’dan Amerika’ya, Afrika’dan Asya’ya, dünyanın önde gelen en önemli 25 ülkesinde bulunan ortakları vasıtasıyla, mükelleflerine her türlü mali, finansal ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

Avrupalı hukuk ve mali denetim firmalarının girişimi ile 1989 yılında Londra’da kurulan IPG’nin sevk ve idaresi, Belçika’nın Anvers kentinden yürütülmektedir. Grup bünyesinde dünyanın dört bir yanından, 25 ülkeden üye bulunmaktadır. 63 kuruluşun üye olduğu IPG üyelerinin 45'i hukuk ve 18'i vergi ve mali denetim ve mali danışmanlık firmasıdır. Stratejik işbirliği temelinde çalışan IPG üyeleri, ülkeler arası kültür ve iş yapma farklılığını ahenge dönüştürerek, tarafların karşılıklı çıkar temeline dayanan verimli işbirlikleri ve çözümler üretmektedir. IPG uluslararası geçerli bir markadır. 

IPG üyesi olarak Türkmen, Türkiye’de yerleşik mükelleflere IPG üyesi olan 25 ülkedeki mali-hukuki ve vergisel sorunları konusunda danışmanlık hizmeti sunarken, söz konusu ülke firmalarının Türkiye’deki işbirliği arayışları ya da danışmanlık taleplerine karşılık vermektedir. 

IPG üyesi olarak Türkmen, mükelleflerine dünyanın 25 ülkesinde şu hizmetleri sunabilmektedir: 

Yerli firmalara IPG üyesi ülkelerden yabancı ortak bulma; 

IPG üyesi ülkelerdeki firmalarla işbirliği ve ortaklık oluşturma; 

Yatırımlar için yurtdışından finansman kaynakları bulma; 

IPG üyesi 25 ülkede, hukuk, mevzuat ve vergi danışmanlığına aracılık; 

Şirket birleşme ve devralmalarında aracılık; Raporlama, fizibilite, değer tespiti; 

Yabancı firmalara Türkiye’de hukuki, mali ve finansal danışmanlık hizmetleri. 

Türkmen’nin IPG vasıtasıyla sunduğu hizmetlerden yararlanmak için lütfen bize ulaşın: 

iletisim@turkmenymm.com

Tel: 0(212) 274 81 00 

Faks : 0(212) 274 89 15 

IPG hakkında daha fazla bilgi için>>